Zanechte své telefonní číslo nebo e-mailovou adresu

Zavoláme vám zpět a pomůžeme vybrat tu správnou službu

Kontaktujte nás: [email protected]

Podrobné informace o zpracování osobních údajů naleznete v zásadách ochrany osobních údajů.

azure-cloud-service

Jaké jsou případy použití cloudových služeb?

Udržujte své podnikání v bezpečí a v souladu s předpisy
Vytvářejte nové aplikace a digitální služby
Ukládejte, zálohujte a obnovujte data
Objevte potenciál propojených zařízení
Udělejte další skok v oblasti umělé inteligence
Analyzujte data, abyste mohli rozhodovat a předpovídat

Objevte neuvěřitelný potenciál řešení Azure pro Vaše podnikání!

Virtuální stroj
Azure Virtual Machine je virtuální počítač se specifickými parametry (software a hardware), který běží na platformě Azure. Azure nabízí velký výběr virtuálních počítačů, jejichž parametry lze přizpůsobit individuálním potřebám.

Jak virtuální počítače změní práci ve vaší společnosti?

Provozování více virtuálních prostředí z jediné infrastruktury umožňuje výrazně snížit spotřebu fyzické infrastruktury. To zvyšuje vaše zisky – snižuje potřebu udržovat téměř stejný počet serverů a zvyšuje úspory nákladů na údržbu i elektřinu.
Spuštění virtuálního počítače je poměrně snadné a rychlé – mnohem jednodušší než vytváření zcela nového prostředí pro vývojáře. Virtualizace zrychluje proces spouštění vývojových a testovacích scénářů.
Virtuální počítače lze snadno přesunout z jedné funkce hypervizoru na jinou na jiném počítači. To znamená, že jsou vynikajícím záložním řešením v případě neočekávaného vypnutí hostitele.
Virtuální stroje umožňují snadnější škálování aplikací přidáním dalších fyzických nebo virtuálních serverů, které rozloží zátěž na více virtuálních strojů. Můžete tak zvýšit dostupnost a výkon aplikací.
Virtuální počítače běží na více operačních systémech, takže pomocí hostovaného operačního systému ve virtuálním počítači můžete spouštět aplikace s pochybným zabezpečením a chránit hostitelský operační systém. Virtuální počítače také poskytují lepší ochranu před důkazy a často se používají k bezpečnému vyšetřování a izolaci počítačových virů.
Náklady na provoz virtuálních počítačů můžete snížit až o 72 % v porovnání se systémem průběžné platby, a to díky možnosti rezervovat si virtuální počítače na platformě Azure v jednoletém nebo tříletém modelu.Je důležité zvážit, zda bude virtuální počítač používán nepřetržitě, nebo jen po část dne. V prvním případě bude vhodnějším řešením rezervace virtuálního počítače.
MS 365 - Microsoft Office Cena: Visual Studio, Azure, SQL Server

Zjistěte rozdíly mezi typy virtuálních počítačů:

Série Funkce Příklad použití
Série A Základní virtuální počítače pro vývoj a testování Webové servery s nízkým provozem, malé až středně velké databáze, prototypové servery a úložiště kódu.
Série B Virtuální stroje s možností pravidelného zvyšování ekonomické efektivity Servery pro vývoj a testování aplikací, webové servery s nízkým provozem, malé databáze, mikroslužby, prototypové servery a kompilační servery.
Série D Výpočetní řešení pro všeobecné účely Aplikace podnikové třídy, systémy elektronického obchodování, webové frontendy, řešení pro virtualizaci desktopů, aplikace pro řízení vztahů se zákazníky, databáze základní a střední úrovně, aplikační servery atd.
Série Dc Zabezpečení a ochrana dat v cloudu Databáze, blockchain, multilaterální analýza dat, odhalování podvodů.
Série E Řešení optimalizovaná pro vícevláknové aplikace v paměti Instance SAP HANA (např. E64s v3, E20ds v4, E32ds v4, E48ds v4, E64ds v4), aplikační vrstva SAP S/4 HANA, aplikační vrstva SAP NetWeaver, paměťově náročné podnikové aplikace, velké relační databázové servery, pracovní zátěže datových úložišť, obchodní analytické aplikace, analytické pracovní zátěže v paměti a další kritické podnikové aplikace včetně systémů zpracovávajících různé typy finančních transakcí atd.
Série F Virtuální počítače nabízející optimalizované výpočetní možnosti Zpracovávání ve větších objemech, webové servery, analytika a hry.
Série G Virtuální počítače nabízející optimalizované výpočetní možnosti Velké databáze SQL a NoSQL, systémy ERP a SAP a řešení pro ukládání dat.
Série H Virtuální počítače pro vysoce výkonné výpočty Dynamika tekutin, analýza konečných prvků, zpracování seismických dat, simulace ložisek, analýza rizik, automatizace elektronických návrhů, rendering, platforma Spark, modelování počasí, kvantová simulace, výpočetní chemie a simulace přenosu tepla.
4 Série Ls Virtuální počítače optimalizované pro úložiště Databáze NoSQL, jako jsou Cassandra, MongoDB, Cloudera a Redis. Jsou také vhodné pro aplikace ukládání dat a velké transakční databáze.
Série M Virtuální počítače s optimalizovanou pamětí Instance SAP HANA, SAP S/4 HANA, SQL Hekaton a další rozsáhlé kritické pracovní úlohy v paměti, které vyžadují obrovský výpočetní výkon pro paralelní zpracování.
Série Mv2 Největší virtuální počítače s optimalizovanou pamětí Instance SAP HANA, SAP S/4 HANA, SQL Hekaton a další rozsáhlé kritické pracovní úlohy v paměti, které vyžadují obrovský výpočetní výkon pro paralelní zpracování.
Série N Virtuální počítače s podporou GPU Simulace, hluboké učení, vykreslování grafiky, střih videa, hraní her a vzdálená vizualizace.
Azure Backup
Azure Backup je nákladově efektivní a bezpečné řešení zálohování. Jediným kliknutím můžete vytvářet, spravovat a upravovat velikost záloh Vašeho úložiště, včetně těchto služeb: Azure Virtual Machines, SQL/SAP databáze a soubory platformy Azure.

Co znamená Azure Backup pro Vaše podnikání?

Rozvoj

Je to šance pro stabilní rozvoj podnikání a větší bezpečnost firemních zdrojů.

Úspora nákladů

Snížení logistických nákladů spojených s vytvářením záložních kopií mimo Vaši kancelář.

Zabezpečení

Je to rychlé a snadné řešení, které umožní Vašemu podnikání rychle se zotavit v případě selhání.

Kontinuita práce

Poskytuje nejvyšší stav zabezpečení dat implementací zlatého pravidla zálohování 3-2-1 (více ohledně tohoto v FAQ - často kladených otázkách).

Jak funguje Microsoft Azure Backup?

Chrání Vaše data za všech okolností – 24/7 – vždy a všude – na serverech, na hostitelích, v cloudu, ve všech Vašich aplikacích a virtuálních počítačích Azure. Microsoft Azure Backup poskytuje neomezený přenos dat se zdroji uloženými po dobu až 99 let. Tři kopie dat jsou uloženy v jednom datovém centru a další na vzdáleném místě. Data jsou před opuštěním datového centra klienta zašifrována a uložena v této podobě na platformě Azure. Je možné integrovat se System Center Data Protection Manager za účelem získání pokročilé ochrany.
Microsoft Azure Backup lze použít jak v lokálním cloudu (soubory, složky, lokální virtuální stroje), tak v hybridním cloudu, ve virtuálních strojích Azure, Azure Storage, Azure Files, SQL Server VM, databázi SAP HABA, Azure Database for PostgreSQL popř. Blobs. Řešení umožňuje zálohování rostoucích dat a také zálohování virtuálních strojů IaaS.
Krátká doba zotavení po selhání umožňuje Vašemu podnikání rychle se vrátit k bezproblémovému provozu. Máte možnost podrobné obnovy - do schránky nebo obnovy SQL databáze. Nastavení a škálovatelnost jsou extrémně snadné a zálohy jsou optimalizovány a lze je v případě potřeby snadno obnovit.Je možné získat zálohy konzistentní s aplikací. To znamená, že bod obnovy má všechna data potřebná k obnovení zálohy. Obnova konzistentních dat na úrovni aplikace zkracuje dobu celého procesu a umožňuje vám rychlý návrat k práci.
Microsoft Azure Backup vytváří příležitosti pro automatizovanou správu úložiště. Hybridní prostředí často vyžadují úložiště umístěné částečně lokálně a částečně v cloudu. Služba Azure Backup automaticky přiděluje kapacitu a spravuje Vaše úložiště záloh a platíte pouze za skutečné využití úložiště.Azure Backup nabízí tři typy replikace, které poskytují nejlepší přístup k úložišti. Lokálně redundantní úložiště (LRS) je ekonomickou možností pro ochranu dat před lokálními hardwarovými poruchami. Geograficky redundantní úložiště (GRS) je výchozí nastavení a doporučená možnost replikace. Další informace o tomto tématu naleznete v FAQ (často kladených otázkách).
MS 365 - Microsoft Office Cena: Visual Studio, Azure, SQL Server
Azure Storage
Azure Storage je cloudová služba, která poskytuje úložiště s vysokou dostupností, které je bezpečné, udržitelné, škálovatelné a redundantní. Umožňuje snadný přístup k uloženým datům bez ohledu na uložený obsah (obrázky, zvuk, video, protokoly, konfigurační soubory atd.).

Proč je Azure Storage ideálním řešením pro vaši firmu?

Spolehlivost

Umožňuje replikaci a ukládání více kopií dat.

Zabezpečení

Všechny služby Azure Storage jsou šifrované, takže vaše data zůstávají v bezpečí.

Škálovatelnost

Rychlé a snadné rozšíření prostoru úložiště

Uživatelsky přívětivá správa

Platforma Azure za vás řeší údržbu hardwaru, aktualizace a kritické problémy.

Dostupnost

Data ve službě Azure Storage jsou přístupná odkudkoli na světě mimo jiné prostřednictvím protokolu HTTP nebo HTTPS.

Flexibilní ceny

Náklady se odvíjejí od množství uložených dat. Platíte podle množství využitého prostoru.

Podívejte se, jaké služby úložiště jsou v Azure Storage k dispozici!

Úložiště Azure Blob Storage je optimalizováno pro ukládání velkého množství nestrukturovaných dat.

Služba Blob Storage je ideální pro:
 • zpracování obrázků a dokumentů přímo v prohlížeči,
 • ukládání souborů pro distribuovaný přístup,
 • streamování zvuku a videa,
 • ukládání dat pro zálohování, obnovu, obnovu po selhání a archivaci,
 • ukládání dat pro analýzu v místní nebo hostované službě na platformě Azure.
Služba Azure Files nabízí cloudové úložiště a správu souborů, ke kterým lze přistupovat odkudkoli prostřednictvím standardního protokolu SMB (Server Message Block). To mimo jiné znamená, že několik virtuálních počítačů může sdílet stejné soubory s přístupem pro čtení i zápis. Jedním z rozdílů mezi službou Azure Files a standardními sdílenými soubory je možnost přístupu k souborům odkudkoli na světě pomocí adresy URL po vygenerování tokenu.

Služba Azure Files je ideálním řešením pro:
 • při sdílení souborů více místními aplikacemi,
 • pokud uložené konfigurační soubory vyžadují přístup z několika virtuálních počítačů,
 • protokoly zdrojů, sestavy, nástroje.
Azure Disk je virtuální pevný disk (VHD), který lze použít pro Azure Virtual Machines a spolupráci s řešením Azure VMware. Disky jsou k dispozici v následujících verzích: SSD ve verzi Ultra, SSD ve verzi Premium a SSD a HDD ve verzi Standard.
Služba Azure Queue slouží k ukládání velkého množství zpráv. Velikost zpráv ve frontě může být až 64 KB a jedna fronta může obsahovat miliony informací. Fronty se obvykle používají k ukládání seznamů zpráv, které mají být zpracovány asynchronně.
Umožňuje ukládat strukturovaná data NoSQL v cloudu. Je určen k ukládání flexibilní sady informací, jako jsou uživatelská data pro webové aplikace, adresáře, informace o zařízeních nebo jakýkoli jiný typ metadat potřebných pro konkrétní službu.
MS 365 - Microsoft Office Cena: Visual Studio, Azure, SQL Server
Další řešení
Microsoft Azure je platforma, která vaší firmě otevře zcela nové možnosti a změní její každodenní provoz. Kromě nástrojů, jako je Azure Backup, Azure Storage nebo Virtual Machines, vám poskytne i další unikátní řešení. Objevte plný potenciál Microsoft Azure a zaměřte se na rozvoj svého podnikání prostřednictvím digitalizace!

Microsoft Sentinel

Microsoft Sentinel je jedinečné řešení, které firmám přináší řadu výhod. Poskytuje jedinečný přehled o prostředí Microsoft 365 díky nativnímu nástroji podnikové třídy pro cloud SIEM.

Umožňuje monitorovat cloud i místní prostředí a zajistit lepší kontrolu kybernetických hrozeb, které by jinak mohly zůstat neodhaleny. Jedná se také o další úroveň zabezpečení pracovního prostoru vaší společnosti.

Chcete se dozvědět více? Kontaktujte nás!

Zabezpečte své webové stránky pomocí Microsoft Azure

Mnoho našich klientů podniká prostřednictvím webových stránek, přičemž samotné webové stránky jsou nejen místem přístupu k datům, ale v mnoha případech také přístupem k infrastruktuře.

Pomocí řešení Web Application Firewall a přesunu webových stránek společnosti na platformu Azure můžeme: zabezpečit webové stránky, zajistit kontinuitu provozu nebo blokovat různé kybernetické útoky.

Chcete se dozvědět více? Kontaktujte nás!

Druhé datacentrum v Azure

Toto řešení vzniklo na základě potřeby trhu, která souvisí s neustálým rozšiřováním datacenter. Druhé datacentrum nabízí další úložiště v Azure.

Snižuje a optimalizuje tak náklady a poskytuje přístup k replikovaným prostředím během několika minut po výpadku. Poskytuje mnohem větší zabezpečení cenných zdrojů organizace.

Chcete se dozvědět více? Kontaktujte nás!

Nejste si jisti, jaký plán zvolit?
Promluvte si s naším prodejním expertem ještě dnes.

Kontaktujte nás

Azure

Microsoft Azure je platforma založená na globální síti datových center poskytujících komplexní řešení Iaas (Infrastructure-as-a-Service) a PaaS (Platform-as-a-Service), která vám umožní nasazovat virtuální stroje, databáze SQL nebo vytvářet záložní kopie zdrojů.

Microsoft365 Azure Senetic

Azure byl vytvořen, aby vám poskytoval nepřetržitý přístup ke všem službám, virtuálním strojům a aplikacím odkudkoli na světě s nepřetržitým sledováním výkonu služeb a průběžnou technickou podporou. A co víc, neomezená škálovatelnost Azura vám umožňuje přizpůsobit si ji Vašim potřebám a měsíční poplatek na základě skutečného využití vám umožňuje kontrolovat výdaje.

Microsoft365 Azure Senetic
Microsoft 365 and Office

Senetic

Od prvního dne Senetic dychtil po mezinárodní expanzi. První zahraniční pobočku jsme otevřeli v roce 2010 ve Velké Británii. V následujících letech jsme oblast působnosti systematicky rozšiřovali o další země. V současné době provozujeme 27 poboček a 160 trhů po celém světě.

Neustále se zvyšující znalosti a zkušenosti nám umožňují přesně určovat potřeby místních zákazníků a poskytovat jim požadované produkty a služby. Nabídku stavíme na základě aktuálních technologických trendů a změn, které světu a společnosti přináší.

Každý rok se ke komunitě našich vracejících se klientů připojují organizace z celého světa. To potvrzuje důvěru, kterou v nás jako poskytovatele IT mají naši klienti. Jsme hrdí na to, že můžeme ovlivnit růst a digitalizaci podnikání po celém světě.

Senetic Microsoft About Us Senetic Microsoft About Us
Microsoft 365 business premium, basic i standard
Modern Work
Digital & App Innovation Azure
Infrastructure Azure
Data & AI Azure
Security

Nejčastější dotazy týkající se Azure

Platforma Azure podporuje všechny operační systémy od Windows po Linux, širokou škálu programovacích jazyků od C# po Javu a mnoho nástrojů – od SQL Serveru po software Oracle.
3-2-1 znamená, že byste měli mít 3 kopie dat (produkční data a 2 zálohy) na 2 různých médiích a 1 kopii mimo pracoviště pro účely obnovy po havárii.
Lokálně redundantní úložiště (LRS) replikuje data třikrát (vytváří tři kopie dat) v jednotce úložiště škálování na více instancí datacentra. Jedná se o nákladově efektivní možnost ochrany dat před selháním místního hardwaru.
Geograficky redundantní úložiště (GRS) je výchozí nastavení a doporučená možnost replikace. Replikuje data do pomocné oblasti (stovky kilometrů od primárního umístění zdrojových dat). GRS poskytuje vyšší úroveň perzistence zdrojů – replikuje data napříč zónami dostupnosti, což zaručuje rezidenci a odolnost dat ve stejném regionu.
Získejte pomoc od našich specialistů!

Náš tým odborníků je vám k dispozici. Odpovíme na všechny Vaše dotazy, vybereme individuální nabídku a pomůžeme vám produkt implementovat.

Máte dotaz? Kontaktujte nás
Microsoft Visual Studio, pakiet Office - cena